Go Back   Wolfdog.org forum > Lietuviu > Iš gyvenimo....

Iš gyvenimo.... Pasakojimai būsimiems savininkams...arba viskas kas juoda ir balta apie CSV charakterį ir gyvenimo subtilybes su juo

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-09-2007, 15:12   #61
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

RAW šerti mažus šuniukus mes iš tikrųjų turėjom per mažai žinių. Dabar skaitau knygą apie tai. Ten prie meniu šuniukams mėsa ir kaulai yra malami. Aš kol kas šeriu RAW (tfu tfu tfu viskas gerai), bet nemalu, nes reikia galingos mėsmalės ar smulkintuvo, ko aš neturiu.
Formulė maždaug tokia:
min 1/3 mėsos ir organų, gali būti ir 50%
apie 1/3 kaulų ir riebalų
iki 1/3 daržovių
Plius mažiem šuniukam dar visokie pusryčiai-pietūs iš ožkos pieno, likučių nuo stalo, šiek tiek brinkintų/virtų grūdų ir pan. Aišku čia vieno iš autorių siūlymas, nes kiek autorių, tiek nuomonių šiuo klausimu Bent jau šis remiasi šuns/vilko virškinamojo trakto fiziologija ir chemija, "grobio" modeliu, ir tuo kaip vilkai šeria mažus vilkiukus.

P.S., Natalija, kas nutiko Ivju?
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 08:41   #62
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Šiaip jei kas supranta prancūziškai, tai galėtumėm labai gražiai paprašyt Sandros, kuri šiame forume kartais apsilanko, ir gal ji duotų kažkokią stebuklingą knygą apie BARF
Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 09:26   #63
natali
Junior Member
 
natali's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Vilnius
Posts: 390
Send a message via Skype™ to natali
Default

Sveiki Asta,
dziaugiuosi kad pavyksta duoti Jarai visapusiskai subalansuota maista, as todel ir parashiau, kad RAW gal ir imanomas dalykas bet su aukle suniui... Negaliu fiziskai organizuoti ivairiu subproduktu darzoviu ir dar ozkos pieno ir dar dar dar supirkima, paruosima, o dar ir saugojima, atitirpima...nors labai optimistiska del RAW buvau...ot gal nevykusi esu...Matai turiu nemaza seima ir uki - gal ir atsiliepe Ivju nesubalansuotam racionui...Nors saldytuvas buvo pilnas viskokiu subproduktu mesu ir kaulu...Darzoves ignoruodavo jis, linu semenu, alyvogiu aliejus, zuvies taukai buvo vartojami regurialiai. Svoris jo 21 kg dabar, gal ir daugiau...Gaudavo ir skanestu nuo stalo - nuvogdavo )) O bedos tokios: kai kaulais susizeide lupa, kurioje buvo dvi skyles po fistuliu trukimo, kuria du kartus siuvo, gerem ilgai antibiotikus...Organizmo imunitetas krito..Faktas... Va dabar po parodos itarimas kele biske lopinelis ant kojos praplikes ir prie ausies atsirado. Tyrimai parode - demodex erke. Kuria visi sunis zmones turi, bet del imuniteto kritimo pas Ivju ji suaktyvejo. Gydomes kol kas spec. antkakliu. Aciu Dievui musu Boncei nepersiduos, nes ir pinigu kainuoja viskas...ir siaip suniui tai ne pyragai, o ypac senajai Bonifacijai...O siaip su juo viskas tvarkoj - linksmas, aktyvus, lengvai pasiduoda dresurai )) - su Kestu ryte ir vakare isvaziuoja dviraciu i miska - tik vat del RAW save kaltinu...Galejome apseiti AUGANT be tokiu nemaloniu dalyku. Nieko - pasveiksim, i kaulus dar ne vienam musu kaimynu suniui duosime )) Sekmes Tau ir Jarai)) na, bet bukite atidus...
natali jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 10:23   #64
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Quote:
Originally Posted by natalija View Post
Sveiki Asta,
dziaugiuosi kad pavyksta duoti Jarai visapusiskai subalansuota maista, as todel ir parashiau, kad RAW gal ir imanomas dalykas bet su aukle suniui... Negaliu fiziskai organizuoti ivairiu subproduktu darzoviu ir dar ozkos pieno ir dar dar dar supirkima, paruosima, o dar ir saugojima, atitirpima...nors labai optimistiska del RAW buvau...ot gal nevykusi esu...Matai turiu nemaza seima ir uki - gal ir atsiliepe Ivju nesubalansuotam racionui...Nors saldytuvas buvo pilnas viskokiu subproduktu mesu ir kaulu...Darzoves ignoruodavo jis, linu semenu, alyvogiu aliejus, zuvies taukai buvo vartojami regurialiai. Svoris jo 21 kg dabar, gal ir daugiau...Gaudavo ir skanestu nuo stalo - nuvogdavo )) O bedos tokios: kai kaulais susizeide lupa, kurioje buvo dvi skyles po fistuliu trukimo, kuria du kartus siuvo, gerem ilgai antibiotikus...Organizmo imunitetas krito..Faktas... Va dabar po parodos itarimas kele biske lopinelis ant kojos praplikes ir prie ausies atsirado. Tyrimai parode - demodex erke. Kuria visi sunis zmones turi, bet del imuniteto kritimo pas Ivju ji suaktyvejo. Gydomes kol kas spec. antkakliu. Aciu Dievui musu Boncei nepersiduos, nes ir pinigu kainuoja viskas...ir siaip suniui tai ne pyragai, o ypac senajai Bonifacijai...O siaip su juo viskas tvarkoj - linksmas, aktyvus, lengvai pasiduoda dresurai )) - su Kestu ryte ir vakare isvaziuoja dviraciu i miska - tik vat del RAW save kaltinu...Galejome apseiti AUGANT be tokiu nemaloniu dalyku. Nieko - pasveiksim, i kaulus dar ne vienam musu kaimynu suniui duosime )) Sekmes Tau ir Jarai)) na, bet bukite atidus...
Ne taip jau ten subalansuotai ir seriu, nei ozkos pieno duodu, tik nurodziau autoriaus pavyzdi apsiperku karta per savaite, nes saldiklio atskiro neturim. Pusryciam siek tiek likuciu, virtos mesos, maltu darzoviu, kefyro, kiausiniu (ko yra tuo metu). Pagrindinis serimas vakare - mesa ir kaulai. Prisitaikau pagal save. Kol kas (tfu tfu tfu) viskas gerai. O su kaulu bet kuriam suniukui gali tokia nelaime atsitikti, gaila, kad taip nutiko Ivju... tikiuosi greit pasveiks ir sustipres. Jara irgi didele merga, vakar svere 20kg Ir dar didesne vagile Irgi dresuojames po truputi, greit mokosi. Tik nenori aiksteleje lipti ant buomo (kur pradzioje uzlipimas, tada eina aukstai ir gale nusokti reikia), nes kelis kartus nusiverte. Jau zino komandas "pas mane", "sedet" su 10s islaikymu, "gulet", mokomes eiti greta. Kai galesiu, lankysiuos kartu su jumis pas Avtuska
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 10:35   #65
vike
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Klaipėda
Posts: 672
Send a message via Skype™ to vike
Default

tai jūs šeriate tada ne raw ar čia aš kažką maišau jau? jame kaip ir neturėtų būti virtos mėsos ir maisto likučių. Man tai ištiesų visiškai vienodai, ale augančiam šuniukui, mano manymu, reiktų daugiau žiūrėti, kad būtų subalansuotas maistas, nes nuo to priklauso koks jis užaugs. Aš visiškai nieko neturiu prieš jūsų maitinimą, pati nemaitinu savo šunų idealiai, ir gauna jie visko, ko reikia ir ko nereikia.
vike jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 11:16   #66
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Quote:
Originally Posted by vike View Post
tai jūs šeriate tada ne raw ar čia aš kažką maišau jau? jame kaip ir neturėtų būti virtos mėsos ir maisto likučių. Man tai ištiesų visiškai vienodai, ale augančiam šuniukui, mano manymu, reiktų daugiau žiūrėti, kad būtų subalansuotas maistas, nes nuo to priklauso koks jis užaugs. Aš visiškai nieko neturiu prieš jūsų maitinimą, pati nemaitinu savo šunų idealiai, ir gauna jie visko, ko reikia ir ko nereikia.
Aš verčiuosi po truputį knygą, kurią atsiuntė Daiva apie šėrimą RAW. Kiek autorių, tiek nuomonių Subalansuot ,aišku, stengiamės, bet idealiai tai nesigauna, bent jau kol kas
Beje, didžiausia amino rūgščių, reikalingų šuniui, įvairovė yra nevalytuose atrajojančiųjų skrandžiuose - jei šuo gauna tokio gėrio, mėsos įvairovė nėra reikalinga (kaulų, aišku, duoti reikia), ir daržovių tada užtenka mažiau O šito gėrio kol kas nepavyko nupirkti, o ir dėti neturėčiau kur
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 11:25   #67
natali
Junior Member
 
natali's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Vilnius
Posts: 390
Send a message via Skype™ to natali
Default

Sutinku su Vike, Jarai gaunasi ne grynas RAW...gal ir gerai...Tiesa, iki 6 menesiu mums daktare rekomendavo nuo kirminu kas menesi vaistuku duoti...Davem pirmadieni, taip, profilaktiskai, ir ka jus galvojate, radom kirmeliuku Ne tragedija, bet sudejus musu visas bedas galima atsekti grandinine reakcija po lupos susizeidmo...Mes su Kestu isitikine dabar, kad jei butume kokiu Orijen sere ( beje dabar taip ir seriam, 20 kg maisas 224 lt ) - tikrai nebutu nei demodex protrukio, nei kirminu ir kitu rupesciu...O ka gali zinoti seriant pagal RAW, kiek vitaminu ir mikroelementu suo "nedagavo", juk suniukui kaip ir vaikui auganciam - viskas islenda veliau...jaunas organizmas viska istvers, bet veliau tai neaisku kokie siurprizai laukia...Teorija yra visada grazi, "subalansuota", bet tame manau jos ir "gerumas" - kaip ji leidziasi praktikuojama...Aisku tai tik mano ir Kesto asmenine nuomone.
natali jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 12:12   #68
vike
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Klaipėda
Posts: 672
Send a message via Skype™ to vike
Default

Skrandžiai nevalyti Klaipėdoje jokia problema, va ir vakar pirkau dešimt kg, kiek žinau išties su tuo gėriu Vilniuje sudėtingiau. Maniškiai negauna visai daržovių, nes tiesiog jų neėda, ir nematau tame bėdos, o ir šiaip na nėra didelės įvairovės pas mus, paskutiniu metu išvis Vaidis įprato valgyt net ne kasdien ir dažnai tai, kas tuo metu tiesiog pasitaiko, visiškai nebežiūrint kažkokių proporcijų. nematau aš tame nieko labai blogo, mums gerai. Bet jei jis būtų dar jaunesnis, na šiek tiek neramu.. nes reikia visam organizmui būtinai medžiagų gauti, reikalingų augimui, dantims, sąnariams ir taip toliau.. aišku mano nuomonė visiškai gali nesutapti su kitų nuomone
vike jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 12:16   #69
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Quote:
Originally Posted by natalija View Post
Sutinku su Vike, Jarai gaunasi ne grynas RAW...gal ir gerai...Tiesa, iki 6 menesiu mums daktare rekomendavo nuo kirminu kas menesi vaistuku duoti...Davem pirmadieni, taip, profilaktiskai, ir ka jus galvojate, radom kirmeliuku Ne tragedija, bet sudejus musu visas bedas galima atsekti grandinine reakcija po lupos susizeidmo...Mes su Kestu isitikine dabar, kad jei butume kokiu Orijen sere ( beje dabar taip ir seriam, 20 kg maisas 224 lt ) - tikrai nebutu nei demodex protrukio, nei kirminu ir kitu rupesciu...O ka gali zinoti seriant pagal RAW, kiek vitaminu ir mikroelementu suo "nedagavo", juk suniukui kaip ir vaikui auganciam - viskas islenda veliau...jaunas organizmas viska istvers, bet veliau tai neaisku kokie siurprizai laukia...Teorija yra visada grazi, "subalansuota", bet tame manau jos ir "gerumas" - kaip ji leidziasi praktikuojama...Aisku tai tik mano ir Kesto asmenine nuomone.
Šėrimas vien tik sausu maistu taip pat gali išlysti vėliau sveikatos problemom ir papildomom išlaidom, tai liečia pvz dantis. Aišku, žiūrėsim kaip mum su Jara seksis, kaip ir sakai, teorija visai graži ir kolkas man visai patinka , ateity matysim: gal viskas bus gerai, o gal galiausiai irgi pereisiu prie sauso. Bet sutik: kaulas gali sužeisti bet kurį šuniuką, tokia rizika visada yra. Tiesiog jums susidėjo visos bėdos į vieną krūvą Ir taip pat sutinku, kad apie šėrimą RAW, ypač šuniukų, mes iš tikrųjų žinojom per mažai. Tik tai, kad tai turi būti mėsa ir kaulai. Internetas ne pats geriausias patarėjas tokiais klausimais, bent mano galva. Kad pakaktų vitaminų ir mikroelementų, ir yra duodomos papildomai smulkintos daržovės (kas šuniui ir vilkui šiaip nėra būtina, nes blogai virškina), kuo įvairesnės mėsos ir organų šuo gauna, tuo mažesnis gali būti procentas daržovių. Idealu, kaip minėjau, skrandis su visu apvirškintu turiniu.
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 12:24   #70
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Quote:
Originally Posted by vike View Post
Skrandžiai nevalyti Klaipėdoje jokia problema, va ir vakar pirkau dešimt kg, kiek žinau išties su tuo gėriu Vilniuje sudėtingiau. Maniškiai negauna visai daržovių, nes tiesiog jų neėda, ir nematau tame bėdos, o ir šiaip na nėra didelės įvairovės pas mus, paskutiniu metu išvis Vaidis įprato valgyt net ne kasdien ir dažnai tai, kas tuo metu tiesiog pasitaiko, visiškai nebežiūrint kažkokių proporcijų. nematau aš tame nieko labai blogo, mums gerai. Bet jei jis būtų dar jaunesnis, na šiek tiek neramu.. nes reikia visam organizmui būtinai medžiagų gauti, reikalingų augimui, dantims, sąnariams ir taip toliau.. aišku mano nuomonė visiškai gali nesutapti su kitų nuomone
Kad šeri ne kasdien - tai dar geriau, šunys taip išnaudoja savo riebalų atsargas Daržoves aš maišau su mėsa, arba kiaušiniu, kefyru - ėda kaip didelė
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 12:55   #71
vike
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Klaipėda
Posts: 672
Send a message via Skype™ to vike
Default

tai taip, žinau, kad šerimas ne kasdien yra gerai, tik tai pas mus gaunasi nepervedinėjant prie tokio maitinimosi po truputį, o tiesiog per mano tingėjimą ir užmaršumą
na daržoves su kefyru gal ir suėstų, nes dėl kefyro padarytų viską Vaidylka, bet kad nematau didelio reikalo jam jas kišt jei neėda dabar ir žuvies visiškai atsisakė, ką anksčiau kas porą savaičių ėsdavo..
oo kam duodat virtos mėsos? ta prasme kokiu tikslu? aš tai kažkaip niekada jos nedaviau, įsivaizduoju kad ten nieko vertingo o duodat kokių nors subproduktų?
vike jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 13:31   #72
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Quote:
Originally Posted by vike View Post
tai taip, žinau, kad šerimas ne kasdien yra gerai, tik tai pas mus gaunasi nepervedinėjant prie tokio maitinimosi po truputį, o tiesiog per mano tingėjimą ir užmaršumą
na daržoves su kefyru gal ir suėstų, nes dėl kefyro padarytų viską Vaidylka, bet kad nematau didelio reikalo jam jas kišt jei neėda dabar ir žuvies visiškai atsisakė, ką anksčiau kas porą savaičių ėsdavo..
oo kam duodat virtos mėsos? ta prasme kokiu tikslu? aš tai kažkaip niekada jos nedaviau, įsivaizduoju kad ten nieko vertingo o duodat kokių nors subproduktų?
Tai tiesiog pusryčio iš visko dalis ir tiek. Dar virtą mėsą naudoju paskatinimui. Tai jokiu būdu ne pagrindas. Atskirai mėsos neverdu, nebent lieka nuo mūsų. Pagal tą knygą darau. Toks atskiras pusrytis reikalingas tik mažiem šuniukam. Iki kokių 9mėn-1metų jo neliks, bus tik vakarinis šėrimas iki soties ir vidutiniškai kas antrą dieną. Pagrindinis šėrimas būna vakare pas Jarą, apie 0,8-1kg mėsos ir kaulų, tas pusrytis tik kaip užkandis. Kartais kokį šėrimą "pamirštu", kad formos neprarastų Iš subproduktų, kiek pamenu, neskaitant skrandžio, naudingiausia yra kepenys, po to inkstai, dar kažkas. Kepenų ir inkstų duodu. Galiu atsiųsti išverstą santrauką apie šuns virškinimo sistemą. Dabar skaitau apie suaugusio šuns šėrimą, bet kada baigsiu nežinau, nes intensyviai užsiėmus darbo paieška Parašyk man [email protected] , ir kitiem kam įdomu galiu atsiųst
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 14:11   #73
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Šiaip tai gal reikėtų į maisto temą keltis
Asta, nevalytų skrandžių būna Kalvarijų turguje, įėjus į mėsos paviljoną, kairėj toks "kioskelis" stovi. Tiesiog nueik ir paklausk. Jei ir nepadėta, nereiškia, kad neturi - tiesiog gan šlykščiai atrodo ir gali pirkėjus nubaidyt

Natalija, sausas sausam nelygu, gali šunį kaip nori šert, tai nebūtinai apsaugo nuo ligų ir negalavimu. Mano giliu įsitikinimu, prieš pradedant šerti šunį natūraliai, reikia DAUG domėtis, skaityti, konspektuotis, kalbėtis su kitais, taip šeriančiais. Šuniukai dar Harkos pilve buvo, o jau RAW maitinosi, jiems nieko natūraliau negali būti. Vilkiukai gi irgi ne sausu maitinas ir ką?..

Nenoriu nieko įžeisti, bet visi bent po tris mėnesius turėjo (nuo šuniukų gimimo iki pasiėmimo), o per tokį laiką, mokant naudotis internetu, suprantant angliškai ir turint aplinkui žmonių, kurie savo šunis šeria RAW (o tokių turit Jei kas paklaustų, galėčiau surast ir kontaktus tų, kurie nuo gimimo taip šuniukus šeria, ir toli gražu kur kas mažiau vilkiškų veislių), galima jau ir pačiam knygą parašyt

Bet jei lengviau šerti košėmis ar pirkti klaikiai kainuojantį sausiaką - welcome
Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 14:13   #74
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by Asta View Post
. Atskirai mėsos neverdu, nebent lieka nuo mūsų.
O jūs mėsą be prieskonių verdat arba tik su švelniom žolelėm?...
Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 14:23   #75
natali
Junior Member
 
natali's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Vilnius
Posts: 390
Send a message via Skype™ to natali
Default

Kiek zinau - pirma vada uzaugo ant sausiako pagrinde. Bent iki 6 menesiu tikrai....Nesvarbu. Toli pavyzdziu neieskosiu - musu Bonce, 12 metu jai. 5 km dar paskui Kesta su Ivju lekia bobulencija... Valgo VISKA ka duodame... Turi probremeliu kosmetiniu, bet koks zmogus 80 metu ju neturi...Svarbu gyva, megaujasi gyvenimu ir dar vilka padeda auginti )) O del dantu ir kitu priedu . Ivju dabar teisejas nustate neteisinga sukandima, mat apatinis zandikaulis trumpesnis vos vos...Nezinau del ko mums taip viskas susidejo. Kadangi RAW progarma as tikrai manau yra eksperimentas su maziais, todel jos daugiau netaikysiu, nes tai yra zymiai kruopstesnis darbas nei isivaizduojama ir aprashoma. Kam sau sukti galva kaip balansuoti produktus??? Na cia jau filosofinis klausimelis aisku)) Butu jau suauges zveris, tikrai yra paprasta. O cia zaidimas su ugnimi )) Suo auga kasdien ir gana greitai, galima nespeti taisyti klaidu... Ot prigasdinau )) Nepamenu su kuo kalbejau kadaise, bet tikrai noreciau stebeti gyvai suniuka auganti pagal RAW, kad isitikinti programos saugumu... Visi mokemes ir zinome, kaip teorija su praktika nesueina daznai...
natali jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 14:31   #76
vike
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Klaipėda
Posts: 672
Send a message via Skype™ to vike
Default

Ai, kažkaip čia kas kaip nori, taip šeria..ir nematau tame nieko baisaus Vaidis šašlus ėda ir panašiai, ir nieko jam nuo tų prieskonių.. ėda kaulus, kurių sakoma negalima, ir taip pat nieko..
vike jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 14:33   #77
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Quote:
Originally Posted by Vaiva View Post
O jūs mėsą be prieskonių verdat arba tik su švelniom žolelėm?...
Sau verdam su druska, pipirais, lauro lapeliais ir prieskoninėm žolelėm. Mišinių, tokių kaip Vegeta ir kitokių, nepripažįstu, kaip ir visokių sultinių kubeliuose. Tikrai neaštriai, nes vaikui atskirai negaminu Nemanau kad tas mažas trupinėlis druskos padarys daaaug žalos

Tikrai pusę šiandienos diskusijos reiktų perkraustyt į kitą temą
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 14:39   #78
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by natalija View Post
Kiek zinau - pirma vada uzaugo ant sausiako pagrinde. Bent iki 6 menesiu tikrai....Nesvarbu. Toli pavyzdziu neieskosiu - musu Bonce, 12 metu jai. 5 km dar paskui Kesta su Ivju lekia bobulencija... Valgo VISKA ka duodame... Turi probremeliu kosmetiniu, bet koks zmogus 80 metu ju neturi...Svarbu gyva, megaujasi gyvenimu ir dar vilka padeda auginti )) O del dantu ir kitu priedu . Ivju dabar teisejas nustate neteisinga sukandima, mat apatinis zandikaulis trumpesnis vos vos...Nezinau del ko mums taip viskas susidejo. Kadangi RAW progarma as tikrai manau yra eksperimentas su maziais, todel jos daugiau netaikysiu, nes tai yra zymiai kruopstesnis darbas nei isivaizduojama ir aprashoma. Kam sau sukti galva kaip balansuoti produktus??? Na cia jau filosofinis klausimelis aisku)) Butu jau suauges zveris, tikrai yra paprasta. O cia zaidimas su ugnimi )) Suo auga kasdien ir gana greitai, galima nespeti taisyti klaidu... Ot prigasdinau )) Nepamenu su kuo kalbejau kadaise, bet tikrai noreciau stebeti gyvai suniuka auganti pagal RAW, kad isitikinti programos saugumu... Visi mokemes ir zinome, kaip teorija su praktika nesueina daznai...
Pamenu, kai pasakiau Daivai, kad noriu pabandyt šerti natūraliai, tai ir ji dar sakė, kad čia sudėtinga ir kad šeriami vien mėsa šunys baisiai atrodo Bet kai paskaitai užsienio veislynų puslapius, kur rašoma, kaip jie šunis mėsa šeria, man taip baisu nebeatrodė. Yra ir lietuvių, labai besidžiaugiančių, kad savo vadas nuo gimimo RAW šeria ir šuniukai auga puikūs. Vienintelis vargas - reikia daug perskaityt ir pasidomėti. Kiekvienas sprendžia pats, kaip jam geriau.
RAW programa NĖRA eksperimentinė. Sausiakas jau greičiau eksperimentinė. Nes kol pribandai įvairių rūšių, randi kas tinka ir t.t.... Randi tinkamą kokybės ir kainos santykį, augant šuniui taikai maistą pagal aktyvumo lygį, o kur dar kiekvienos veislės ypatumai... (kas tinka airių vilkogaudžiui ar senbernarui, nebūtinai tiks prancūzų buldogui). O dar atsisijoti, kur reklama, o kur tikras reikalas...
Šuns auginimas, darbas nelengvas, faktas
Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 14:50   #79
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Quote:
Originally Posted by natalija View Post
Kiek zinau - pirma vada uzaugo ant sausiako pagrinde. Bent iki 6 menesiu tikrai....Nesvarbu. Toli pavyzdziu neieskosiu - musu Bonce, 12 metu jai. 5 km dar paskui Kesta su Ivju lekia bobulencija... Valgo VISKA ka duodame... Turi probremeliu kosmetiniu, bet koks zmogus 80 metu ju neturi...Svarbu gyva, megaujasi gyvenimu ir dar vilka padeda auginti )) O del dantu ir kitu priedu . Ivju dabar teisejas nustate neteisinga sukandima, mat apatinis zandikaulis trumpesnis vos vos...Nezinau del ko mums taip viskas susidejo. Kadangi RAW progarma as tikrai manau yra eksperimentas su maziais, todel jos daugiau netaikysiu, nes tai yra zymiai kruopstesnis darbas nei isivaizduojama ir aprashoma. Kam sau sukti galva kaip balansuoti produktus??? Na cia jau filosofinis klausimelis aisku)) Butu jau suauges zveris, tikrai yra paprasta. O cia zaidimas su ugnimi )) Suo auga kasdien ir gana greitai, galima nespeti taisyti klaidu... Ot prigasdinau )) Nepamenu su kuo kalbejau kadaise, bet tikrai noreciau stebeti gyvai suniuka auganti pagal RAW, kad isitikinti programos saugumu... Visi mokemes ir zinome, kaip teorija su praktika nesueina daznai...
Pirmos vados šuniukai, šeriant sausu, irgi turėjo problemų su virškinimu (bent Daiva minėjo), ir atitaikyt sausą maistą sunkiau: vienas vienam alergiškas, kitas kitam.... Aišku Orijen geras... bet už tokias kainas per porą-trejetą mėnesių turbūt išgalėčiau nusipirkti galingą mėsmalę kaulams smulkinti, o po metų ir šaldiklis išeitų didelis mėsos atsargoms
Kiekvienas šeriam savo šunį kaip norim. Tik nesakykim, kad RAW yra blogis ar eksperimentas, jei tiesiog per mažai apie jį žinom.
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 14:56   #80
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by natalija View Post
Kiek zinau - pirma vada uzaugo ant sausiako pagrinde. Bent iki 6 menesiu tikrai....Nesvarbu. Toli pavyzdziu neieskosiu - musu Bonce, 12 metu jai. 5 km dar paskui Kesta su Ivju lekia bobulencija... Valgo VISKA ka duodame... Turi probremeliu kosmetiniu, bet koks zmogus 80 metu ju neturi...Svarbu gyva, megaujasi gyvenimu ir dar vilka padeda auginti )) O del dantu ir kitu priedu . Ivju dabar teisejas nustate neteisinga sukandima, mat apatinis zandikaulis trumpesnis vos vos...Nezinau del ko mums taip viskas susidejo. Kadangi RAW progarma as tikrai manau yra eksperimentas su maziais, todel jos daugiau netaikysiu, nes tai yra zymiai kruopstesnis darbas nei isivaizduojama ir aprashoma. Kam sau sukti galva kaip balansuoti produktus??? Na cia jau filosofinis klausimelis aisku)) Butu jau suauges zveris, tikrai yra paprasta. O cia zaidimas su ugnimi )) Suo auga kasdien ir gana greitai, galima nespeti taisyti klaidu... Ot prigasdinau )) Nepamenu su kuo kalbejau kadaise, bet tikrai noreciau stebeti gyvai suniuka auganti pagal RAW, kad isitikinti programos saugumu... Visi mokemes ir zinome, kaip teorija su praktika nesueina daznai...
Quote:
Originally Posted by Asta View Post
Pirmos vados šuniukai, šeriant sausu, irgi turėjo problemų su virškinimu (bent Daiva minėjo), ir atitaikyt sausą maistą sunkiau: vienas vienam alergiškas, kitas kitam.... Aišku Orijen geras... bet už tokias kainas per porą-trejetą mėnesių turbūt išgalėčiau nusipirkti galingą mėsmalę kaulams smulkinti, o po metų ir šaldiklis išeitų didelis mėsos atsargoms
Kiekvienas šeriam savo šunį kaip norim. Tik nesakykim, kad RAW yra blogis ar eksperimentas, jei tiesiog per mažai apie jį žinom.
Bent jau Bruknė šeriant superpremium sausu nuolat trizniojo, kartais vimčiodavo, ausys buvo pilnos brudo, o dantys apsinešę. Tad net ir atostogoms, kelionėms sausiako neimam, nupirkti šuniui viščiuką ar šaldytų strimėlių, pakelį varškės ar litriuką rūgpienio - ne problema
Vaiva jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org