Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-09-2008, 20:52   #181
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem swojego priva na forum publicznym nie wyrażałem zgody na jego publikacje bo nikt mnie o taką zgode nie pytał oby tak dalej
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2008, 21:55   #182
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by evikzegar View Post
...Właśnie, dlatego wybiera się odpowiednie osoby do jego reprezentowania i to one potem decydują, kto może np. zostać członkiem klubu..
I znowu to samo brak znajomosci przepisów.Pitolisz takie głupoty że płakać sie chce
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2008, 23:18   #183
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Na razie ja tego nie widzę a atmosfera, która sie stworzyła wokół takich drobiazgów jak wygląd strony
Nie wygląd, a 'informacje' na niej.

I jest jeszcze jedno. Klub musi mieć cały czas 100 członków. Jest jednego mniej - jest rozwiązywany. Wg strony ze statystykami w Polsce są 144 wilczaki. Pamiętając o tym że jest trochę osób którzy mają więcej niż jednego psa już robi się ciasno. I jeszcze: zobaczcie ilu właścicieli faktycznie chociaż się pojawia na wystawach? W dziesiątkach można liczyć? I znowu wychodzi mało.
Jeśli już klub ma być, to musi być więcej właścicieli wilczaków, a jak pisałem wcześniej (co oczywiście zostało kompletnie nie zrozumiane przez Grzegorza) z tym nie należy się spieszyć.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 00:38   #184
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Przewędrowałam sie po kilku stronach klubowych różnych ras i powiem tak: darujmy sobie teraz zakładanie czegokolwiek. Na dzień dzisiejszy cała "inicjatywa" nie jest w stanie wyjść poza etap " chcemy mieć". Pierwszy próg i totalna rozsypka Środowisko jest kompletnie niegotowe do założenia klubu.
Zamiast załamywać ręce warto byłby "środowisko" przygotować.

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie istnieje żadna idea, żadna potrzeba wcielenia w życie czegokolwiek, czym ma zajmować się klub ( na kilkukrotnie zadane pytanie "czym" wypadałoby miec cakiempokaźna liste odpowiedzi a tymczasem? sami wiemy;/). Mowy nie ma o takich zjawiskach jak etyka, chęć dzielenia się doświadczeniem i wiedzą, integracja i wspólne działanie . Członkowie klubu powinni mieć coś, co chcieliby do tego klubu wnieść a tymczasem nie powstała żadna lista takich oczekiwań, propozycji. Poza oczywistymi hasłami o badaniu HD i chęcią organizowania spotkań...a to zdecydowanie za mało aby klub powstał i zdołał się utrzymać. Nikt nie zgłosił konkretnej chęci zajęcia się jakąś dziedzina działalności ( wydawanie biuletynów, gromadzenie danych, załatwianie formalności, przygotowywanie materiałów edukacyjnych, prowadzenei spraw finansowych etc).
Te oczywiste hasła świadczą jedynie o tym, że mało kto wie czym klub mógłby się zajmować. Regulamin ZKWP liczy całe 2 strony i wymienia takie punkty:

Quote:
Klub ma prawo:
a) raz w roku zorganizować swoją wystawę, o ile uzyska zgodę Zarządu Głównego ZKwP,
b) wydawać w formie periodyku biuletyn klubowy, który jest finansowany z funduszów klubowych,
c) składać do Zarządu Głównego ZKwP wnioski dotyczące rasy (grupy ras),
d) podejmować uchwały, które dotyczą wyłącznie członków Klubu i są przekazywane Zarządowi Głównemu do wiadomości celem skontrolowania ich zgodności z przepisami ogólnozwiązkowymi.
Jak dla mnie trochę to lakoniczne. Organizacja wystawy i wydawanie biuletynu są dość oczywiste, ale składanie wniosków? Ciężko na tej podstawie wyrobić sobie opinię co dałoby nam utworzenie klubu. Kilka nieporozumień zostało wyjaśnione w tym wątku. Moim zdaniem warto byłoby te informacje zebrać, uporządkować. i umieścić na stronie. Zamiast czekać aż temat klubu ponownie wypłynie na jakimś spotkaniu czy na forum zacznijmy uświadamiać ludzi, że warto zająć się tą sprawą. Łatwiej o entuzjastów i zapaleńców, gdy wiedzą w co się angażują i jak mogą pomóc.

Przy okazji - może się mylę ale konstruktywna krytyka to też pomoc.

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Na razie ja tego nie widzę a atmosfera, która sie stworzyła wokół takich drobiazgów jak wygląd strony - dobrze nie wróży całemu przedsięwzięciu.
Kiepski falstart.. dajmy sobie spokój na razie.
Drobiazgów? Nie wydaje mi się. Jeśli klub ma być z prawdziwego zdarzenia to wypadałoby żeby taka była też jego strona. W tej chwili zamiast zachęcać do włączenia się w akcję powołania klubu skutecznie do niej zniechęca. Jak pisał btd wilczakowców nie jest w Polsce zbyt wielu. Jeśli w dodatku cześć z nich na widok byków na stronie stwierdzi, że nie chce mieć nic wspólnego z tak niepoważnymi ludźmi to nigdy nie zbierzemy wymaganej liczby członków.

Grzegorz na spotkaniu w Późnej podjął się utworzenia strony dla osób zainteresowanych powołaniem klubu z deklaracją do wypełnienia. Fajnie, że ma dobre chęci ale jak widać to nie wystarczy. Strona wymaga poprawek. Dostał w tej sprawie PW, dostał uwagi na forum ale zamiast wyciągnąć z nich wnioski obraził się, że ktoś śmie go krytykować.

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ososbiście marzy mi sie klub.. ale taki z prawdziwiego zdarzenia, z grupą entuzjastów, zapaleńców...
O ile wiem - to nie tylko Twoje marzenie.
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 10:33   #185
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Ciężko na tej podstawie wyrobić sobie opinię co dałoby nam utworzenie klubu

chyba własnie tu lezy pies "begraben"...a z nim całe przedsiewzięcie
Bo nie chodzi o to co klub może NAM DAĆ ale co my mozemy zrobić w ramach klubu. Klub to nie ma być (chyba) instytucja prowadząca nas za raczkę.
To nie jest kwestia winy, że slizgamy sie po powierzchni... ja jedynie widze, że brak listy spraw, którymi chcielibyśmy sie rzeczywiście zająć wynika z braku świadomości, że takowe istnieją. Stąd przypuszczenie, że nie ma gotowego podłoza do powstania klubu.
Nie ma obowiazku aby kazdy czlowiek, ktory ma psa danej rasy musial zglebiac "problemy" tej rasy. Absolutnie nie. Moge sobie miec wilczaka i bimbac na to czy rasa idzie w takim kierunku czy w innym, czy ktoś cos robi dla rasy czy nie. Wolno mi i zadna to ujma... moga mnie interesowac tylko spotaknia przy piwku - i tez dobrze Zle gdyby ktos mi kazal sie angazowac wbrew mojej woli...
I na razie taka mamy sytuacje. Nie potrzeba w klubie 100 pasjonatow. Wystarczy 20 osob, ktore faktycznie chca zajac sie ta ciezka harowa w prywatnym czasie i za free, po prostu dla idei. Setka wymagana jest niejako ustawowo..
Tylko czy znajdziemy 20 osob gotowych do tak duzej aktywnosci na rzecz sprawy? Sprawy, ktora nie posiada jeszcze swojego ksztaltu? Watpie...
Dlatego mowie, ze teraz to zupelnie nie ten czas.

Innymi slowy: kiedy sprawy do zalatwienia, problemy itp beda obecne w powszechnej swiadomosci - wtdy zaistnieje potrzeba stworzenia organizacji, ktora bedzie mogla je rozwiazywac. I taka chyba powinna byc kolejnosc, zeby to mialo szanse pwoodzenia.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 12:51   #186
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by krzyg View Post
Grzegorz na spotkaniu w Późnej podjął się utworzenia strony dla osób zainteresowanych powołaniem klubu z deklaracją do wypełnienia. Fajnie, że ma dobre chęci ale jak widać to nie wystarczy. Strona wymaga poprawek. Dostał w tej sprawie PW, dostał uwagi na forum ale zamiast wyciągnąć z nich wnioski obraził się, że ktoś śmie go krytykować.
To nie jest tak, że ja się obraziłem o to, ze mnie ktoś krytykuje. Zawsze krytyka jest konstruktywna i tworząc stronę czy ją modyfikująć byłem cały czas w kontakcie z grupa osób. Natomiast moim zdaniem nie ma prawa czegokolwiek krytykować osoba, która w żaden sposób się w nic nie angażuje. Gadać każdy potrafi ale moze wreszcie aby te osoby, które tylko krytykuja innych wytykając im błędy zaczeły coś robić. Bo krytykować to kazdy moze i ja też to potrafię. Proszę podać mi choć jedną wiadomosć prywatną jaką dostałem z informacja co na stronie należy poprawić. Proszę podać mi jeden przykład z sugestiami jak ona powinna wyglądać. Proszę podać mi choć jednego meila sugerującego pomoc w jej stworzeniu. Nic takiego nie ma ponieważ jest tylko krytyka. To nie tyczy się osób, jakie pomagały, a tej pomocy nie oferowały. Tyczy się osób, które zaoferowały pomoć, ale poza krytyką i czepianiem się nic nie zrobiły.

Teraz ja się zabawie waszą bronią i zacznę wyrywac zdania z kontekstu i podam waszym zdaniem przykłady pomocy.

Quote:
Originally Posted by DanielZ
Sory ale na mnie nie liczcie , nie wypełnię deklaracji z dwóch powodów.
Czy to jest pierwsza pomoc jaka została zaoferowana.
Quote:
Originally Posted by DanielZ
Po pierwsze jest to robione za plecami obecnego szefa klubu.
Po drugie wszedłem na stronę http://www.kcwwp.pl/ i co widzę złamane przepisy związku kynologicznego .
To jest kolejna pomoc w tej kwesti i chyba nie będe cytował dalej.
Daniel sam zaoferował swoja pomoć, dostał moją wizytówkę z prośbą o kontakt i co taka była jego odpoweiedź.
Lecimy dalej.
Quote:
Originally Posted by DanielZ
Poza tym takie posunięcia uprawniają do zawieszenia, a nawet usunięcia ze Zwiazku.
To jest naprawdę dobra sugestia jak powinna wyglądać strona internetowa klubu jaki mamy założyć.
Quote:
Originally Posted by DanielZ
Pierwsze uchybienie nie może być strony klubu który nieistnieje
No własnie ale na stronie nie było informacji, ze taki klub istnieje.
Wypełniając deklaracje nawet wstępną, członek musi zgodzić sie na pewne regóły i takie tam zostały zawarte. Nigdzie nie było napisane " zapiszcie się do naszego klubu, który założylismy "
Quote:
Originally Posted by Gia
Daniel po prostu podpowiedz co należy poprawić
Jaka była odpowiedź
Quote:
Originally Posted by DanielZ
Wiem ze trzeba cos robić a nine tylko gadać . moje bombardowanie to dopiero poczatek cięzkiej pracy nad powstaniem klubu.

po pierwszw trzeba zmienić stronke wywalic z niej to co niepowinno sie znaleść,

po drugie zaprosic pewne osoby do współpracy (np.zwiazkowy prawnik)
Nic po za tym. Nic tylko dalej gadanie.
Jedziemy dalej.
Quote:
Originally Posted by Gaga
Dla mnie klub, w najczystszej idei to organizacja, która na terenie występowania rasy, jej osobników, hodowli, posiada prestiż. Tak duży, że ktokolwiek 'wchodzący" w rasę i robiący rekonesans, ma pewność, że hodowle będące poza klubem należy przynajmniej dokładnie sprawdzać (jeśli nie omijać szerokim łukiem). Bo klub to pewnego rodzaju gwarant tych zasad, które powinny być przestrzegane zawsze. W każdym razie godna zaufania, opiniotwórcza organizacja.

Tak jak FCI bezdyskusyjnie rozgranicza populację psów na rasowe i nierasowe, tak klub mógłby kształtować "jakość". Oczywiście, samo powstanie klubu niczego takiego nie zapewni, bo na to potrzeba wielu lat pracy na tak nieskazitelną opinię.

Co więc widziałabym w takim klubie?
- dbałość o zdrowie rasy (obowiązkowe prześwietlenia oraz określone kryteria (ostrzejsze niż wynikające z ogólnego regulaminu hodowli zk), z jakim stopniem schorzenia psy są dopuszczane lub eliminowane w hodowli. Ponieważ zdrowie to nie tylko stawy, może jakieś testy opracowane specjalnie dla rasy. Coś na kształt testów psychicznych w połączeniu z elementami znanymi z egzaminów. Nie chodzi o sprawdzenie poziomu wyszkolenia psa a jedynie jego predyspozycji oraz zgodności ze wzorcem (choćby ostatnie zdanie we wzorcu, dotyczące starchliwości). Sczzegóły w tej chwili nieistotne- rzecz w tym aby było to zrobione z głową i dla konkretnej rasy a ocena coś mówiła o charakterze psa. I nie chodzi o restrykcje wobec hodowców ale o uwiarygodnienie osobnikow hodowlanych, ich rzeczywistej jakości jako przekazicieli tych najlepsazych genów. Do testów dla "kandydatow do hodowli" dołączyłabym jeszcze testy dla szczeniąt ( wiemy, że istniejące w przypadku wilczaków wychodza.śsmiesznie.. wiec nalezałoby je opracować właśnie dla rasy, zwłaszcza że można nakreslić dość powszechny "profil psychologiczny" przyszłych właścicieli))

- komisje hodowlane: coś co mają ONki- ocenia się repa lub sukę hodowlaną na podstawie oceny ich miotow ( zdrowie, charaktery, eksterier itp). Rożnica pomiędzy mozliwością, jaką daje nam baza WD a taką ocena komisyjną jest taka, że tu wyciagamy wlasne wnioski a tam byloby to jakoś ujęte w reguły i wytyczne. Tu zresztą klania się instytucja komisji hodowlanej (poradcy chovu) u naszych poludniowych sąsiadow. Z tym, że tylko niektóre elementy. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania "nakazów".. taka komisja raczej pełnilaby rolę obiektywnego ( Boze! zaczynam gadać o Nibylandii ) doradcy dla pytających hodowców lub osób poszukujących szczeniaka. Mutacje pt " umawiamy się czym i co kryjemy a potem upychamy na siłę kiepski wynik eksperymentu- nie wchodzą w grę . Oczywiście w takiej komisji byloby kilka doświadczonych osób, z odpowiednią wiedzą i reputacją .

Komisja mogłaby również udostepniac materiały do opisów poszczególnych kryc. Chodzi o wartość edukacyjną, stopień inbredu i co z tego wynika, z konkretnych skojarzeń, przekazywania danych cech w danych liniach ( cos co na oko widzimy w Crying Wolfach, Krivoklatskych czy Reolupach mogłoby byc opisane i zrozumiałe dla osób dopiero zapoznajacych się z rasą). W publikowanych w klubie planach hodowlanych na nadchodzące okresy takie opisy "czego się spodziewamy po tym skojarzeniu" mogłyby byc podtawa do porównania z opisem" co nam wyszło z tego skojarzenia".

- szkolenia (seminaria, warsztaty) dla hodowców i nie hodowców. Oczywiście dla pogłębiania wiedzy o rasie, nie tylko o wzorcu ( choć wyjaśnianie co to indeks też nie jest bez znaczenia) ale też o cechach charakteru, predyspozycjach czy ich braku. Szkolenia mogłyby dotyczyć rownież osób z zewnątrz, majacych zawodowy kontakt z wilczakami- sędziowie kynologiczni. Klub może wysyłać do oddziałów zk biuletyny dla sędziów.

- komórka kontrolna, która miałaby znacznie szerszą "kartę pytań" niż ta, w której wykonuje się przegląd miotu. Mam na myśli kompletowanie choćby takich elementów jak smiertelność szczeniąt, stan ich zdrowia- występowanie widocznych wad, które z czasem można wyeliminować czy ukryć ( przykład- wyjatkowa łamliwość kości u części szczeniat z miotu - weryfikacja, konsultacja weterynaryjna czy takie schorzenie ma wpływ na "jakość" hodowlaną takich psów, linii itp) . Po zebraniu takich informacji taka komórka musiałaby je "przetworzyć", rozgraniczyc na genetyczne, nabyte itp. Dotyczy to zresztą rózniez psów dorosłych czy dorastających - np.wady zgryzu ( zanikajace z wiekiem), ilośc przypadków enostozy itp

- obozy, szkolenia, egzaminy - tak, znów z podkresleniem aby prowadzily je osoby "od rasy" a przynajmniej osoby, ktore potrafia te rase poprowadzic i ocenic

- komórka odpowiedzialna za archiwizację wyników badań weterynaryjnych czw.. wiele razy spotykaliśmy się z niertafną diagnozą bo wilczaki "maja inaczej " Aby to potwierdzic lub obalic trzeba miec podstawy.... czyli zebrane i skatalogowane wyniki pewnych badan
Czy ktoś z nas wie gdzie i jak często występuje w poszczególnych liniach nowotwór? Czy jest problemem?

no i pewnie jeszcze cos mi przyjdzie do glowy w tynm bajkopisarstwie
Nie wspomniałam o bonitacji, bo ja porozbijałam na elementy, z wyjątkiem mierzenia.. więc tu je wpisuję, żeby nie było
Niezaleznie od utopijności powyzszych punktów- tak dla mnie wyglada klub rasy.Bo powinien byc nie dla spotkań towarzyskich a dla rzetelnej roboty dla rasy, tak aby z tej roboty cos pozostało i wniosło do rozwoju rasy. Dla czegos takiego warto poświecic czas
Oczywiście założeniem jest aby nawet konkurujace hodowle potrafiły wznieśc sie ponad własne interesy i daly cos dla tej wspolnej idei. Choc rzetelna, uczciwa hodowla nie ma raczej "tajemnic

To jest pomoc i tu są konkrety. Konkretnie jak ma wyglądać klub.
Quote:
Originally Posted by DanielZ
Będą konkrety:
niema zdnego problemu aby "Klubową Wystawe Wilczaka w polsce" podpiąć pod inne klubowe w Łodzi.(odpada wtedy szukanie na własna reke ternu gdzie to zorganizować i w jakim terminie)
Trzeba sie spotkać z prezesem oddziału P.Szemrajem oraz szefem sekretarjatu pania J. Niciewicz.Tylko broń boże podczas wystawy w łodzi bo wywala z hukiem.
Kwestje prawne pan Trembala (prawnik z wykształcenia) jeden z dinozałrów kynologi i osoba bioraca udzial w tworzeniu prawa naszego kochanego ZkwP myśle ze nie odmówiłby pomocy biorac pod uwage fakt że pomógł prawnie przy tworzeniu klubu alaskana.
To nie są konkrety na temat tego jak nalezy rozpocząć organizację klubu. To są sprawy dalsze kiedy faktycznie klub miałby już powstać.
Ja dalej nie widzę tu ani pomocy ani konkretów.
Jaka była dalsza pomoć.
Quote:
Originally Posted by DanielZ
Widze że na stronie kcwwp nic sie niezmieniło.
Gdyby ktoś "życzliwy" przesłał tę strone do zarzadu głównego
to by był niezły bigos i zapomnimy o klubie na długo.
Zastraszanie innych osób.
Quote:
Originally Posted by DanielZ
kolejny babol na stronie to czechosłowackiego
wilczaka
w nomenklaturz Zkwp niema nazwy czechosłowacki wilczak
reguluje to
NOMENCLATURE OF DOG BREEDS FCI
Systematyka ras wg FCI
z uwzględnieniem polskiego
nazewnictwa ras
3. Czekoslovakia ( Slovakia ) - Słowacja
Ceskoslovensky Vlcak ( Czechoslovakian Wolfdog ) (332)
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Sys...ka_ras_FCI.pdf
To tak właściwie jak by się już nie było czego doczepić.
Właściwie w ten sposób powinny zostać zlikwidowane wszystkie strony internetowe w Polsce poświęcone wilczakom. Na każdej jest napisane czechosłowacki wilczak.
Quote:
Originally Posted by Daniel
piszesz że powinniśmy brać przykład z miedzy innymi daivy ,
tylko zapytaj sie dzieki komu i jakiemu oddziałowi w polsce
została sędzia kynologicznym bo na litwie to bujała by sie jeszcze
ładnych kilka lat z uprawnieniami sędziowskimi
To jest najlepsza pomoc i jak w ten sposób ma ktoś pomagać przy czym kolwiek i potem to wypominac to ja dziękuje za takie osoby.
Quote:
Originally Posted by DanielZ
4-lata
wypracowywałem teren pod powstanie klubu .Co osiagnołem np:
dyplom z wilczakiem na klubówce ,dyplom z wilczakiem na
zawodach PT
Teraz powinniśmy być wdzięczni, za tak wielkie osiągniecia, które przyczyniły się do tego aby powstał klub wilczaka.
Quote:
Originally Posted by danielZ
Jeśli na wstepie bediemy
sadzić takie babole jak ta strona to mozna zpomnieć o klubie.
To jest dalsza pomoc w sprawie wyglądu strony internetowej.
Quote:
Originally Posted by btd
Jak nie potrafisz poprawić tego co ci ktoś mądrzejszy zaleca, to nie za bardzo widzę legalne i sprawne powstanie tego klubu
Dalsza krytyka tylko zapytam Co ta osoba zrobiła w tej sprawie. czy ktoś z tu cytowanych osób mi coś zalecał i sugerował na temat wyglądu strony i zmian na niej. Robiły to inne osoby, które w tej dyskusji praktycznie nie zabierają głosu.
Quote:
Originally Posted by btd
Pomimo że drażnisz mnie i twoje podejście wypełnię deklarację członkowską - nic o nas bez nas.
Nie wiem czym drażnię i w czym jest złe moje podejście . Kolejna krytyka i do tego łaska. Tylko nie wiem po co.
Quote:
Originally Posted by btd
Tutaj mają być pobierane składki, więc logiczne jest że ktoś chce płacić na coś wartościowego a nie coś byle jak sklecone wg czyjegoś uważania a nie obowiązujących norm prawnych.
Zadam pytanie za co płacić składki ? Klubu nie ma , miały być tylko deklaracje wstępne i w żaden sposób nie naruszało to przepisów i obowiazujących norm prawnych.
Nikt nikomu za nic nie kazał płacić, nikogo też nikt nie zmuszał do tego aby pomagał.
Quote:
Originally Posted by sssmok
Dzisiaj przypadkiem natrafilam na reklame w internecie... na allegro
Czy to nie jest juz lekka przesada wrzucac reklame strony "klubowej" na serwis aukcyjny?? Super jesli reklama jest na stronach zwiazanych z pasami, ale allegro?? To tak jakby szukanie czlonkow na sile.
To już wyjaśniłem i nie ma w tym mojej winy ani odpowiedzialnosci.
Moją intencją było tu dotarcie do tych wszystkich osób, które na forum nie siedzą, a mozliwe, ze były by zainteresowane powstaniem takiego klubu.
Dalsza krytyka i nie zadowolenie własciwie jak ze wszystkiego.
Quote:
Originally Posted by btd
Naprawdę zależy ci żeby tak trudna rasa trafiała w ręce przypadkowych głupków
Teraz sądze, ze niektórzy właściciele mogli by się obrazić jakie ma sie o nich zdanie. Zresztą reklama nie czyni nikogo właścicielem wilczaka, czy członkiem klubu.
Quote:
Originally Posted by Gaga
Słuchajcie, ja nie rozumiem. Podobno na spotkaniu zberaliscie sie i omawialiscie sprawy zalozenia klubu a tymczasem wyglada to tak, jakby nikt nigdy niczego i z nikim nie ustalal...
No właśnie ja w tej chwili mam takie samo wrażenie i tak jak by mnie nie było przy tych rozmowach. Nie słuchałem tego co np. mówił Daniel.
Może faktycznie takich rozmów nie było albo było ale czegoś innego za dużo.
Quote:
Originally Posted by DanielZ
Jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem swojego priva na forum publicznym nie wyrażałem zgody na jego publikacje bo nikt mnie o taką zgode nie pytał oby tak dalej
Poinformowałem zarówno Ciebie jak i Daive o publikacji wiadomości prywatnej. Raczej nie spodziewaj się, ze będe się za to w jakiś sposób kajał. Mogłeś się tego spodziewać pisząc to co jest tam napisane. jeśli tak z Twojej strony wygląda pomoc przy powstawaniu klubu to moja opinia jest jedna.
Quote:
Originally Posted by danielZ
I znowu to samo brak znajomosci przepisów.Pitolisz takie głupoty że płakać sie chce
To kto może zostać członkiem klubu regulują przepisy ZKwP, oraz przepisy wewnętrzne klubu. Nie kazdy może zostać jego członkiem , a na pewno nie mogą być to przypadkowe osoby z ulicy. regulaminy też reguluja kiedy kogo i za co mozna ze związku czy klubu wykluczyć. Wiem, ze Daniel jest obeznany w przepisach więc moze się z nami nimi podzieli w sposób zrozumiały zamiast kogoś obrażać.
Na tym zakończe i dziękuje bardzo za pomoc tym co naprawdę chcieli coś zrobić i w miarę swoich mozliwiości pomóc. Dziękuje też tym co bardzo ładnie potrafią pisać, tym co lubią innych obrażać i wypominać. Tym co wydaje im się, ze sa ważni krytykująć innych, a w rezultacie dla mnie nie znaczą nic. Na tym forum jest dużo wartosciowych ludzi myślących o tym jak lepiej mogło by żyć się ich psom. Reszta mnie nie interesuje. Jak ktoś ma ochotę to moze się na mnie obraźić to mnie też nie interesuje. Jeśli kogoś uraziłem to nawet się z tego powodu cieszę bo raczej z tą osobą nie chcę mieć więcej do czynienia.
Zastanowcie się naprawdę nad sobą i nad tym co chcecie osiągnąć bo jeśli tak dalej będzie, a sądze, ze nic w tej kwestii się nie zmieni to będzie jak będzie. Wtedy te 20 osób będzie coś robiło i będzie je szlak trafiał, że pozostałe 100 na tym tylko korzysta. Więc i one po czasie przestaną coś robić. Nawet zastanawiam się kiedy nie wytrzyma biedna Małgosia i Przemek i kiedy do nich tez przestaniecie miec pretensje o detale, a zaoferujecie swoja konstruktywną pomoc. Oni też są takimi samymi ludzmi jak my i ich doba nie jest równa naszemu tygodniowi pracy. Naprawde zacznijmy sie szanować wzajemnie i jeśli mamy coś robić to róbmy to wspólnie, nie oskarzajac się wzajemnie poza plecami. Pozdrawiam
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 12:55   #187
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Grzesiek, tak teraz całkiem serio. Twoje wypowiedzi na tym forum są przepełnione pretensjami, obrażasz innych, w tym mnie bo między innymi to ja wczoraj się tutaj wypowiadałam. Zarzucasz że tylko Ty coś robisz, ok., ale powiedz mi proszę co ja mogę zrobić na tym etapie? Informatykiem nie jestem więc nie pomogę w tworzeniu strony, jedyne co teraz wydaje mi się logiczne (co mogę zrobić ) to dzielić się swoimi przemyśleniami, i tyle. Co do reklamy, pewnie są jej zwolennicy i przeciwnicy, ale uważam że skoro taką reklamę opłaciłeś, mogłeś wcześnie tutaj na tym forum powiedzieć że masz taki zamiar, na jakim portalu, i jak ona będzie brzmieć. Bo to nie była reklama prywatnej firmy tylko powstającego klubu, o którym tutaj dyskutujemy. I nie miej pretensji do ludzi którzy się wypowiadają, bo to że uczestniczą w dyskusji świadczy o tym że im na klubie zależy, bo zauważ ilu jest takich którzy obserwują, nic nie wnosząc.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 13:13   #188
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Quote:
Faktem jest jedno, ze większość z was nie dorosła do tego, aby taki klub zakładać, a nawet do tego, aby mieć Wilczaka.
Quote:
Większość z was potrafi tylko gadać, gadać i dalej gadać. Ze wszystkiego jesteście niezadowoleni i nie wiem czy to wynika z tego, że tylko gadacie i nic nie robicie, czy z tego, że gdzieś musicie wyładować swoje frustracje za swoje niepowodzenia.
Quote:
Zresztą jak chcecie to możecie się dalej kłócić patrzeć na siebie wilkiem ( macie brać, z kogo przykład) na wystawach i organizować fałszywe spotkania.
Quote:
To nie o to w tym wszystkim chodzi więc dlatego uważam, ze pomyliście pojęcia. Najlepiej było by założyć wredklub wtedy można by było sobie łby pourywać, a psy wystawiać na walki najpierw niech zagryzą przeciwnika potem własciciela - zawsze jeden mniej w konkurencji. Na początku poznałem chyba niewłasciwych ludzi mających wilczaka, a niewłaściwych dlatego, ze im zależy na psach i nie uzupełniają w ten sposób własnych frustracji.
Skoro tyle wypowiedzi jest cytowanych, to i ja coś zacytuję. Posty ociekające jadem - wypominające ludziom, że leczą swoje frustracje przez psy, są nieodpowiedzialni, zepsuci. Jak ktokolwiek może czuć się zachęcony do składania deklaracji, gdy osoba te deklaracje zbierająca wypowiada się w ten sposób? Rozumiem, że boli, gdy wysiłek nie jest doceniany, a wręcz krytykowany. Rozumiem aż za dobrze, ale wszystko powinno mieć swoje granice. To najwyraźniej granice zostały daleko w tyle za chęcią... no właśnie, czego?
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 13:13   #189
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Magdaleno to nie tyczy się Ciebie jak i wielu innych osób. Tak samo nie tyczy się Gagi, którą cytowałem. Ciebie tu nie cytowałem i rozumiem twoje oburzenie jak i innych osób. Mnie bardziej chodzo o to jak wyglądała ta pomoc o którą się niby obraziłem. ja nie naleze do osób , które się obrażają ale mam swoje zdanie i zawsze je wypowiem głośnio. Pretensje mam do tych co nic nie robią tylko krytykują, ale to im wychodzi pewnie w życiu najlepiej.Informacja o reklamie jest tu zmieszczona w poście do Przemka, ukazała się w internecie dopiero po 4 dniach jak to napisałem. Nikt wcześniej się na ten temat nie wypowioedział. Bardzo bym chciał aby rozmowa na tym forum sprowadziła się do konstruktywnego myślenia jakie przerodzi się na konkretne działanie. Mnie gadanie o niczym nie interesuje tak samo jak różnego rodzaju animozje pomiędzy właścicielami czy hodowcami. Ja chcę coś zrobić dla dobra rasy jak większosć z nas . Jednak po zachowaniu pewnych osób na tym forum mam zupełnie odwrotne wrażenie i mnie tekst co klub moze mi dac mnie nie interesuje. Pytanie jakie sobie zadaje w tej chwili to co ja mogę zaoferować klubowi i to zupełnie bezinteresownie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 13:20   #190
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Quote:
Pretensje mam do tych co nic nie robią tylko krytykują, ale to im wychodzi pewnie w życiu najlepiej.
I proszę znowu... A wystarczyło darować sobie komentarz po przecinku i poziom wypowiedzi byłby dużo wyższy...
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 13:22   #191
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
Skoro tyle wypowiedzi jest cytowanych, to i ja coś zacytuję. Posty ociekające jadem - wypominające ludziom, że leczą swoje frustracje przez psy, są nieodpowiedzialni, zepsuci. Jak ktokolwiek może czuć się zachęcony do składania deklaracji, gdy osoba te deklaracje zbierająca wypowiada się w ten sposób? Rozumiem, że boli, gdy wysiłek nie jest doceniany, a wręcz krytykowany. Rozumiem aż za dobrze, ale wszystko powinno mieć swoje granice. To najwyraźniej granice zostały daleko w tyle za chęcią... no właśnie, czego?
Bardzo dziękuje, że zabrałas wreszczie głos w dyskusji.
jak wiesz to lubię z Tobą dyskutowac i wymieniać poglądy.

Powiem tylko tyle, ze jeśli masz wypełniac deklaracje przez pryzmat mojej osoby to chyba coś Ci sie pomyliło. Co do granic to nie ja je przekroczyłem i nie mam zamiaru siedzieć cicho jak inne osoby które sa tu obrażane i krytykowane przez tych co nie robią nic. Najpierw coś rób potem krytykuj. Najpierw popatrz na siebie potem na innych. Zadaj sobie pytanie co Ty zrobiłeś i jakim prawem mozesz krytykować innych.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 13:25   #192
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
I proszę znowu... A wystarczyło darować sobie komentarz po przecinku i poziom wypowiedzi byłby dużo wyższy...
Zronbiłem to Co część z was i powycinałem zdania z kontekstu.
Ja jestem złośliwy jak mnie ktoś obraża i to czy ktoś obrazi się na mnie wyjaśniłem w poście powyżej.
Będe bardziej złosliwy i odgryze się za inną kwestię.
Nie można być zazdrosnym o coś czego się samemu nie ma.

Jeśli tak ma dalej wyglądać forum to barzdo dobrze bo prawie robi się tu K.....o wrednie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 13:29   #193
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

evikzegar, mam wrażenie, że nie zrozumiałeś moich intencji - mi osobiście chodzi tylko o to, żeby uciąć te głupie i dziecinne dogadywanki, żeby dyskusja weszła na odpowiedni tor i poziom. Ludziom nie chce się rozmawiać, gdy są obrażani - szczególnie w taki sposób. Moim zdaniem na Klub Rasy jest w Polsce o wiele za wcześnie dlatego nie wypowiadałam się wcześniej. Jak dotąd otoczka potwierdza, że się nie mylę.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 13:34   #194
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Więc jesli chcemy to skończyć to nie róbmy głupich komentarzy do wycinków z postów. zacznijmy robić wszystko aby to co piszemy przełożyło się na konkretne efekty.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 14:08   #195
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Złośliwie? Ok, może być.

Tak często zarzucasz innym wyładowywanie frustracji że zaczynam się zastanawiać co ciebie gryzie i czemu ty wyładowujesz swoje frustracje na innych?

Co z tego że wchodzisz na skrzynkę i krzyczysz naokoło 'ja zakładam klub', jakoś to będzie? W ZK było już wielu takich i nawet jak im się coś udało, to po roku upadało.

I napisz w końcu konkretnie - po co ci ten klub. W punktach, dla łatwiejszego zrozumienia twojego zwykle małoskładnego potoku słów. Może faktycznie będzie coś więcej niż 'ja chcę zabłysnąć'.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 14:17   #196
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
I napisz w końcu konkretnie - po co ci ten klub.
To chyba złe pytanie, bo to nie Grzesiek sam chce klubu tylko MY, kwestia teraz byśMY się dogadali.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 14:33   #197
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
I napisz w końcu konkretnie - po co ci ten klub. .
Ci...???? Chyba nam wszystkim !!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 14:42   #198
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Ci...???? Chyba nam wszystkim !!
Nie, jemu. O co jemu chodzi.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 15:03   #199
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Złośliwie? Ok, może być.

Tak często zarzucasz innym wyładowywanie frustracji że zaczynam się zastanawiać co ciebie gryzie i czemu ty wyładowujesz swoje frustracje na innych?

Co z tego że wchodzisz na skrzynkę i krzyczysz naokoło 'ja zakładam klub', jakoś to będzie? W ZK było już wielu takich i nawet jak im się coś udało, to po roku upadało.

I napisz w końcu konkretnie - po co ci ten klub. W punktach, dla łatwiejszego zrozumienia twojego zwykle małoskładnego potoku słów. Może faktycznie będzie coś więcej niż 'ja chcę zabłysnąć'.
1. Mnie klub do niczego nie jest potrzebny.
2. Nie mam zamiaru tworzyć hodowli.
3. Nie potrzebuje błyszczeć bo to jest mi do życia zupełnie niepotrzebne.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008, 16:51   #200
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

evikzegra była rozmowa na spotkaniu na temat powstaniu klubu.Kto ją rozpoczoł niemam pojecia bo dołaczyłem w jej trakcie.
Więc mam pytanie dlaczego przy tak dużej ilości osób na spotkaniu nie zostali oni zaproszeni do wspólnego stołu aby porozmawiać o klubie.(a to juz daje sporo do myslenia)
Dostałem od ciebie wizytówke tak to prawda i myślisz ze przez 4-dni uda się cos dowiedzieć jak w oddziale Łódź trwaja przygotowania do wystaw i nikt niema czsu żeby się zajmować problemami założenia klubu.
Kolejne pytanie ilu osoba wysłałeś projekt strony , a ilu osób zapytałeś jak ma strona wygladać i kogo poprosiłeś o pomoc w jej realizacji. Podjołeś sm inicjatywe i postawiłeś wszystkich przed faktem dokonanym, a teraz masz pretensje.

DanielZ jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org